[O1] Prośba o pomoc -wymiana czujnika samopoziomujacego xeno

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • matesz
    Classic
    • 2013
    • 22

    [O1] Prośba o pomoc -wymiana czujnika samopoziomujacego xeno

    Z góry przepraszam, ale nie znalazłem podobnego tematu, czy też aby ktoś miał podobne objawy, więc zaryzykuję nowy temat.

    Skoda Octavia I, 1.6 BFQ z LPG, ale objawy są niezależnie od tego czy jeździ się na gazie (już po przełączeniu) czy na benzynie.

    Auto odpalone rano bezproblemowo, po dłuższym postoju - nagle, podczas jazdy, nie przy wysprzęglaniu, zapala się kontrolka akumulatora. Auto nie gaśnie, można bez problemu jechać dalej. Na najbliższych światłach wyłączenie i włączenie zapłonu, kontrolka znika i już po przejechaniu następnych ok. 15 km się nie pojawia.

    Działo się tak 3 razy pod rząd, trzy dni przerwy w tych objawach i dziś ponownie :evil:

    Auto było w sobotę serwisie, ale małej korekcji uległa tylko zmiana mapy LPG, ponieważ tylko tam szukaliśmy problemu, ładowanie aku, klemy - wszystko w porządku.

    Miał ktoś podobne objawy? Szkoda, że to nie wywala "check engine" bo przynajmniej bym wiedział gdzie przyczyna leży :/
  • jarecki2000
    Ambiente
    • 2011
    • 119

    #2
    [O1] Prośba o pomoc -wymiana czujnika samopoziomujacego xeno

    Drodzy forumowicze,


    podczas wymiany opon zauważyłem, ze mam uszkodzony czujnik samopoziomujący przy przednim lewym wahaczu ( trzpień od cięgna jest ułamany ) w wyniku czego nie działa mi poziomowanie świateł ( xenony oryginalne ). Próbowałem ruszać tym wiszącym kikutem, ale nie powodowało to zmiany wysokości snopa światła.

    zwracam się do was z gorąca prośba o pomoc w :
    - czy przymocowanie urwanego elementu, załatwi sprawę, czy skoro nie reagował kiedy nim ruszałem, należy go uznać za uszkodzony?

    - ustaleniu numeru tej części

    - czy po zamontowaniu nowego czujnika muszę go aktywować/kalibrować Vagiem?

    - jeśli tak, to czy jest ktoś w Warszawie, najlepiej okolice Pragi Północ, kto za "butelczyne złocistego trunku" mógłby mi to "uruchomić"

    - czy ktoś posiada instrukcje, jak to ustrojstwo wymienić?


    z góry dziękuje za pomoc

    [ Dodano: Pon 17 Mar, 14 10:34 ]
    Znalazłem podobny temat


    podobny temat :-)

    pozostaje tylko kwestia regulacji/ aktywacji - czy jest potrzebna?

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Wymieniasz , ma działać. Czasem potrzebna jest mała "regulacja".
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • jarecki2000
        Ambiente
        • 2011
        • 119

        #4
        piszac "wymieniasz" masz na mysli caly czujnik, czy tylko ten wodzik? z tego co wyczytalem to mozna go sprobowac zreanimowac.


        Pytam, dlatego, ze jak nim teraz ruszalem to nie bylo zadnej reakcji na swiatlach I tu jest pytanie, czy od razu szukac calosci - czujnik + wodzik, czy mozna probowac go zreanimowac I wtedy powinin jakos ruszyc.

        Komentarz

        • kecaj
          RS
          • 2009
          • 1511
          • Superb II (3T4)

          #5
          jarecki2000, musiałbyś prowizorycznie zreanimować wodzik, potem komputerowo poziomowane xenonów - sprawdzasz czy na "bujanie" przodem auta reagują światła, jak nie to czujnik do wymiany.
          Jak masz kolegę z kompem to po ustawieniu poziomowania jeden rusza wodzikiem a drugi odczytuje dane z bloków pomiarowych od ksenonów czy zmieniają się wartości dla przedniego czujnika.
          Jeżeli wartości stałe - czujnik do wymiany.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz

          • reddevilkrk
            Classic
            • 2013
            • 27

            #6
            witam kolego u mnie tez jest uszkodzony ten czujnik , sprawdzałem cenę i numer częsci .
            4B0 907 503A lub bez tego A , koszt w ASO 380 zł.
            reddevilkrk

            Komentarz

            • piotrek_gdy
              RS
              • 2008
              • 7723
              • Volkswagen
              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

              #7
              Zamieszczone przez kecaj
              musiałbyś prowizorycznie zreanimować wodzik
              są do zamówienia zestawy kulowe przy pomocy których mozna zrobić nowe cięgła
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz

              Pracuję...